Depilacja laserowa
E-LIGHT RF SHR (Intensywne Pulsacyjne Światło oraz Fale Radiowe) to nowość zaliczana do rodziny laserów. Działanie IPL polega na produkcji szerokiego spektrum niespójnych fal świetlnych, które w związku z ich różną długością mogą być absorbowane przez określone chromofory zawarte w tkankach (melanina, hemoglobina). Tkanki zawierające poszczególne chromofory zostają uszkodzone w efekcie zjawiska fototermolizy selektywnej czyli bez uszkadzania sąsiednich tkanek. Potrzebną do danej terapii długość fal świetlnych uzyskuje się dzięki użyciu specjalnych wymiennych filtrów wmontowanych w lampę emitującą światło, odcinających długości fal poniżej wartości filtra.
Technika ta umożliwia wszechstronne zastosowanie IPL do: - zamykania naczynek,
- likwidacji przebarwień,
- usuwania owłosienia,
- fotoodmładzania skóry,
Fotoodmładzanie skóry łączy w sobie usuwanie zmian naczyniowych i zaburzeń pigmentacji oraz pobudzanie regeneracji i odbudowy kolagenu co daje efekt wygładzenia skóry twarzy i likwidacji drobnych zmarszczek, zwężenie rozszerzonych porów, poprawa faktury skóry. E-LIGHT SHR bardzo dobrze sprawdza się przy usuwaniu zbędnego owłosienia. Zadaniem urządzenia jest zniszczenie cebulki włosa bez uszkodzenia skóry. Światło automatycznie wyszukuje cebulki włosów, a bezpieczna dla organizmu wiązka światła przenika w głąb skóry aż do mieszka włosa, w którym pochłaniana jest przez melaninę. Energia IPL jest zamieniana na ciepło, które niszczy cebulkę włosa. Dodatkowo prąd RF przepływa przez skórę i podgrzewając tkanki przygotowuje drogę światłu IPL. Przepływ prądu RF nie jest zależny od ilości melaniny w skórze, dzięki czemu technologia ta może być bezpiecznie aplikowana w przypadku wszystkich typów skóry i kolorów włosów. Nowoczesne chłodzenie głowicy , oraz zastosowanie nowoczesnej technologiiSHR sprawia, że zabiegi są niemal bezbolesne.
JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO ZABIEGU
Aby zabieg był bezpieczny i spełnił swe zadanie należy się do niego odpowiednio przygotować: - nie opalać skóry na minimum 3 tygodnie przed planowanym zabiegiem (skóra opalona zawiera większą ilość melaniny i przez to absorbuje dużą ilość energii światła, przez co może dojść do jej poparzenia)
- nie depilować skóry woskiem, pęsetą ani depilatorem przez miesiąc przed zabiegiem, usuwania zbędnego owłosienia (laser IPL nie uszkodzi włosa, który został wyrwany)
- na tydzień przed zabiegiem należy zrezygnować ze stosowania kremów do depilacji, a także różnego rodzaju środków złuszczających (peeling)
- nie stosować leków z grupy Aspiryn oraz przeciwbólowych
- nie stosować kremów z retinolem na miesiąc przed zabiegiem
- dzień przed planowanym zabiegiem należy skórę ogolić
- bezpośrednio przed zabiegiem skóra musi być umyta, dokładnie osuszona i niczym nie smarowana
CO ROBIĆ PO ZABIEGU - po zabiegu obowiązuje bezwzględny zakaz opalania się
- dodatkowo należy stosować kremy z wysokim (50) filtrem przez co najmniej 4 tygodnie po zabiegu
- nie wolno stosować środków zwiększających reakcję na światło (niektóre antybiotyki, dziurawiec, nagietek)
- kosmetyki i leki o działaniu złuszczającym można zastosować najwcześniej po upływie 3 tygodni od zabiegu
- bezpośrednio po zabiegu nie należy stosować mydeł, spirytusu, dezodorantów, toników alkoholowych, a jeśli fotoepilacji poddawana była okolica pach, antyperspirant lepiej zastąpić talkiem
- stosować zalecone preparaty łagodzące, nawilżać wodą termalną
- powtórzyć zabieg co 4-7 tygodni (np. usuwanie zbędnego owłosienia)
JAKIE SĄ PRZECIWWSKAZANIA DO ZABIEGU - ciąża i karmienie piersią
- ostre stany zapalne skóry, przerwanie ciągłości naskórka, otarcia, zmiany na tle alergicznym
- miesiączka (w przypadku usuwania rozszerzonych naczyń)
- bielactwo,
- łuszczyca
- tatuaż w miejscu wykonywania zabiegu
- zaburzenia hormonalne, prowadzące do hirsutyzmu lub hipertrychozy
- epilepsja
- leczenie retinoidami (pochodnymi witaminy A) w ciągu ostatnich 6 miesięcy
- stosowanie leków i ziół o działaniu fotouczulającym (np. antybiotyków z grupy tetracyklin, cytostatyków, ziół takich jak dziurawiec czy nagietek) w ciągu ostatnich 6 tygodni
- nadwrażliwość skóry na światło skłonność do powstawania przebarwień (zwiększona w przypadku stosowania leków hormonalnych, np. środków antykoncepcyjnych)
- opryszczka
- przebyte i czynne nowotwory skóry
- bliznowce
- radioterapia lub chemioterapia przebyta w ciągu ostatnich 3 miesięcy
- aktywne implanty, rozrusznik serca, pompa insulinowa
- leczenie steroidami w ciągu ostatnich 3 miesięcy,
- stosowanie antykoagulantów
- świeża opalenizna lub samoopalacz,
- siwe lub bardzo jasne włosy przy naturalnie ciemnej lub mocno opalonej skórze
Powrót